Co warto wiedzieć o opiece nad osobą starszą

Praca w opiece nad starszymi to bardzo odpowiedzialne zajęcie, do którego warto dobrze się przygotować.

Co zrobić gdy podopieczny skarży się na ból kręgosłupa? Dlaczego budzi się w nocy? Jak wygląda opieka nad osobą cierpiącą na Alzheimera? Jak zapewnić bezpieczeństwo osobie, za którą bierzemy odpowiedzialność?

To tylko niektóre z pytań i wątpliwości, jakie pojawiają się u osób podejmujących pracę przy opiece nad osobami starszymi. Sytuacji skłaniających do zastanowienia może być więcej, zwłaszcza, że nie każdy opiekun posiada doświadczenie ze wszystkimi dolegliwościami i problemami, jakie pojawiają się w przypadku opieki nad osobą starszą. W pracy tej bardzo ważne jest rzetelne przygotowanie, ponieważ to właśnie od niego często zależy zdrowie i samopoczucie seniora. Im większą wiedzę posiada opiekunka osób starszych, tym lepiej zajmie się swoim podopiecznym.

A schorzeń, o których dobrze jest mieć choćby podstawową wiedzę, jest naprawdę dużo. Począwszy od wspomnianego już Alzheimera, przez choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, osteoporozę, chorobę Parkinsona, choroby nowotworowe, udary, po upośledzenie czy chorobę psychiczną.

?????????????????????????????????????????